Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Kolejowa 19, 62-600 KOŁO

Koło czasu

7 marca 2012 Autor: Anna Pietruszka

W dniu 2 marca, będąc przejazdem, gościł w PiMBP Dariusz Matysiak, by pochwalić się swoją nową książką.
Dariusz Matysiak,  rocznik 1961,  urodzony w Kole,  obecnie mieszka w Tarnowie Podgórskim, z zawodu ekonomista i informatyk, autor dwóch powieści, których akcja związana jest z naszym miastem Pora Burz i Regnum – strzeżcie biskupa Stanisława.
Jego ostatnia książka pt. Koło czasu  to powieść historyczna będąca wyobrażeniem autora na temat początków naszego miasta. Połowa XIV w. w głębi puszczy znaleziono nagiego, nieprzytomnego człowieka. Mężczyzna nie pamięta, kim jest, a jedyny trop do wyjaśnienia tajemnicy stanowi napis na bransolecie. Czy zdoła odkryć prawdę o sobie? I czy przetrwa w świecie, który wydaje mu się całkowicie obcy? Książka wpisuje się w 650.  lecie obchodów naszego miasta. Biblioteka planuje spotkanie z autorem w maju.  Książka do nabycia w PiMBP w Kole w cenie 18 PLN.

Sławomira Królak

Kategoria: Aktualności

 
7 sierpnia 2020
 • Facebook
 • RSS
 • Youtube

Ważne linki

 • Katalog online PiMBP w Kole
 • Wykaz czasopism PiMBP w Kole
 • Wykaz audiobooków PiMBP w Kole
 • Katalog Rozproszony Powiatu Kolskiego
 • Po kody IBUK zapraszamy do czytelni PiMBP
 • Rocznik Kolski
 • Cyfrowa Biblioteka POLONA
 • BIP
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • Instytut Książki
 • Dyskusyjny Klub Książki
 • NPRC

Nasze rekomendacje

Agnieszka Frączek "Nibybór"  "Powiedz to w mig"  Książka Eve Ainsworth "Strata. Gdy świat się kończy"  Okładka książki Michała Skibińskiego i Ali Bankroft "Widziałem pięknego dzięcioła"  Okładka książki Maureen Johnson "Nieodgadniony" 

Zobacz wszystkie
 

Najczęściej komentowane

Rok, w którym nauczyłam si

Autor: Lauren Wolk Tytuł: Rok, w którym nauczyłam się kłamać Wydawca: Dwie ...

14 sierpnia br. – bibli

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że 14 sierpnia br. (piątek) biblioteka będzie nieczynna! Za ...

Rocznik Kolski nr 4 już dost

W czwartek, 22 grudnia 2011 r., w sali sesyjnej Ratusza ...

Najpiękniejsza historia zwi

Konkurs skierowany do uczniów kolskich placówek oświatowych. Regulamin konkursu literackiego „Najpiękniejsza historia ...

Na wszystko jest sposób! 

Ferie zimowe '2012 Na wszystko jest sposób! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ...

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status