Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Kolejowa 19, 62-600 KOŁO

Szanowni Państwo,

przekazujemy informację o nowej publikacji w bibliotece WolneLektury.pl . Miłośnicy audiobooków od dziś mogą spędzić długie godziny z klasyką literatury przygodowej. Powieść “Czarny Korsarz” Emilio Salgariego specjalnie dla czytelników i czytelniczek Wolnych Lektur przeczytał Robert Koszucki.

“Czarny korsarz [2]” to jedna z najbardziej znanych książek włoskiego pisarza Emilio Salgariego, klasyka włoskiej literatury przygodowej dla młodzieży. Pierwsze i jak dotąd jedyne polskie wydanie tej książki zostało wydane na Wolnych Lekturach w 2019 roku w formie e-booka. A dziś dla wszystkich miłośników książki mówionej udostępniliśmy audiobooka.

Powieści można posłuchać w interpretacji Roberta Koszuckiego, aktora filmowego, telewizyjnego i teatralnego, który grywał m.in. u Jana Klaty i Michała Zadary, a szerokiej publiczności znany jest z roli doktora Konicy w “Na dobre i na złe”.

Audiobooka można posłuchać za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej oraz na naszym kanale w serwisie YouTube [3]. Na Wolnych Lekturach zostały również udostępnione pliki Daisy.

Powieść “Czarny korsarz”, wydana we Włoszech po raz pierwszy w 1898 roku, należy do tych najbardziej znanych w dorobku autora. Jak dotąd do rąk polskich czytelników trafiło zaledwie kilka powieści: “Tajemnice czarnej dżungli”, “Tygrysy z Mompracem”, “Władca ognia”, “Miasto złota”, “Góra światła” i “Dramat na Oceanie Spokojnym”.

“Czarny korsarz” to jedna z tych książek, dla których warto zarwać noc. A raczej przez którą trudno jej nie zarwać. Jest w stanie poruszyć i rozbudzić wyobraźnię młodego czytelnika na równi z książkami Jules’a Verne’a, Roberta Louisa Stevensona czy Alfreda Szklarskiego. W książce nie brakuje ciekawych zwrotów akcji, odpowiednio dozowanego napięcia oraz galerii niezwykle barwnych i z werwą nakreślonych postaci. To zdecydowanie lektura dla wszystkich miłośników literatury przygodowej – zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Tłumaczenie powieści dla Wolnych Lektur wykonali Sandra Strugała i Marcin Wyrembelski. Zarówno e-book, jak i audiobook, zostały udostępnione na Licencji Wolnej Sztuki 1.3. [4] Dzięki temu czytelnicy zyskali nieograniczony dostęp do pozycji ze światowej literatury, nieznanej dziś w Polsce, a zaliczanej do kanonu literatury światowej tego gatunku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategoria: Aktualności

 
17 stycznia 2021
 • Facebook
 • RSS
 • Youtube

Ważne linki

 • Katalog online PiMBP w Kole
 • Wykaz czasopism PiMBP w Kole
 • Wykaz audiobooków PiMBP w Kole
 • Katalog Rozproszony Powiatu Kolskiego
 • Po kody IBUK zapraszamy do czytelni PiMBP
 • Rocznik Kolski
 • Cyfrowa Biblioteka POLONA
 • BIP
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • Instytut Książki
 • Dyskusyjny Klub Książki
 • NPRC

Nasze rekomendacje

Okładka książki Marcina Szczygielskiego "Leo i czerwony automat". Rysunek na okładce przedstawia chłopca w planie średnim, a wokół niego czerwone elementy skomplikowanej maszyny.  Okładka książki Stanisława Łubieńskiego "Książka o śmieciach". Na niebieskiej okładce, tytuł i autora, wpisano w ułożone w pewnym porządku śmieci, które produkują gospodarstwa domowe.  Okładka książki Olgi Ślepowrońskiej "Klimatyczni". Okładka przedstawia sawannę , oraz pracujących pod olbrzymim drzewem ludzi.  Okładka książki Oyvinda Torsetera "Dziura". Beżowa okładka z żółtym grzbietem przedstawia małą dziurę i idącą, zamyślona postać.  Okładka książki Julii Donaldson i Axela Schefflera "Pan Patyk". Okładka przedstawia - na pierwszym planie - biegnącego, uczłowieczonego patyka,. Patyk przebiega miedzy dwoma potężnymi drzewami. Na drugim planie znajdują się choinki i budynki. Wszystko wokół pokryte jest śniegiem. Obok tytułowego Pana Patyka na ilustracji znajdują się obserwujące go: wiewiórka, ryś, lis, zając, dwa ptaki. 

Zobacz wszystkie
 

Najczęściej komentowane

Ku pamięci Stanisławy Flesz

Po raz kolejny uczczono w Kole pamięć o pisarce Stanisławie ...

Fabulae de futuris – ko

Otwarty konkurs literacki „Fabulae de futuris" na opowiadanie w nurcie ...

Rocznik Kolski nr 4 już dost

W czwartek, 22 grudnia 2011 r., w sali sesyjnej Ratusza ...

Najpiękniejsza historia zwi

Konkurs skierowany do uczniów kolskich placówek oświatowych. Regulamin konkursu literackiego „Najpiękniejsza historia ...

Na wszystko jest sposób! 

Ferie zimowe '2012 Na wszystko jest sposób! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ...

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status