Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Kolejowa 19, 62-600 KOŁO

Gwiazdy w katowickiej edycji Festiwalu Ojce i Dziatki   

3 listopada 2020 Autor: Anna Pietruszka

Gwiazdy w katowickiej edycji Festiwalu Ojce i Dziatki

Po kilku miesiącach hybrydowych działań, kreatywnych rozwiązań, plenerowych wystaw, Fundacja Czas Dzieci ogłosiła program ostatniej tegorocznej edycji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

Tym razem wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w sieci.

„Trudno się oszukiwać, że to to samo. To zupełnie inny charakter spotkania i bardzo tęsknimy do tradycyjnych wydarzeń – mówi dyrektor programowa, Agnieszka Karp-Szymańska – Mamy jednak nadzieję, że to co przygotowaliśmy wraz z autorami, ilustratorami, przyjaciółmi festiwalu, a także z katowickimi instytucjami sprawi, że choć na chwilę zapomnimy o wszystkich ograniczeniach i niepewnej rzeczywistości”.

O zapomnienie nie będzie trudno, bo Festiwal startuje na pełnej petardzie!

Inauguruje go – przyjaciel festiwalu i ambasador – Marcin Rogacewicz. Przeczyta Czytankę Wszech Czasów, która zostanie wybrana przez samych internautów. To oni od początku listopada zgłaszają, a potem w plebiscycie tworzą najprawdziwszą Booklistę Wszech Czasów.

Ten konkurs doskonale odzwierciedla programową ideę festiwalu – równowagę we wskazywaniu wartościowych nowości, ale też przypominaniu o rzeczach znakomitych, które są ponadczasowe. „Dzieci nie muszą czytać wyłącznie nowości, a raczej znaleźć coś dla siebie co zachwyci i rozbudzi miłość do literatury” – podkreśla Agnieszka Karp-Szymańska.

Po Czytance Wszech Czasów, trzy dni atrakcji: spotkania online, interaktywne warsztaty, czytanki na czasie, konkursy i międzypokoleniowe inspiracje!

W programie same gwiazdy: Grzegorz Kasdepke, Barbara Gawryluk, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Jarosław Mikołajewski, Renata Piątkowska, Joanna Olech, Marcin Szczygielski, Rafał Kosik, Marcin Bruchnalski, Ewa Solarz, Tomasz Broda, Basia Flores, Joanna Rusinek oraz Przemysław Liput.

Niezwykle ciekawy akcent zaplanowany jest na finał – wykład nie tylko autora, ale też językoznawcy – Michała Rusinka, który na prośbę organizatorów odpowie na pytanie jak radzić sobie z emocjami w tym covidowym roku i przeklinać w sposób absolutnie kulturalny!

Przyda się nie tylko najmłodszym.

Fundacja Czas Dzieci podkreśla, że tak bogaty program to dzieło wspólne, tak jak cały Festiwal. Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach i Muzeum Śląskie nie mogą przyjąć dzieci w swoich przestrzeniach, ale uczestniczyły w pracach na każdym etapie i zapraszają już teraz na przyszłoroczną, miejmy nadzieję, tradycyjną edycję.

Konkurs Booklista Wszech Czasów:

https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/booklista-wszechczasow-2020-konkurs/

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na profilu: https://www.facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal

Pełny program znajdziecie:

https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/

Zapisy: nie obowiązują, wszystkie wydarzenia są otwarte.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PZU.

Zadanie jest współfinansowane z budżetu miasta Katowice.

Kategoria: Aktualności

 
15 czerwca 2021
 • Facebook
 • RSS
 • Youtube

Ważne linki

 • Katalog online PiMBP w Kole
 • Wykaz czasopism PiMBP w Kole
 • Wykaz audiobooków PiMBP w Kole
 • Katalog Rozproszony Powiatu Kolskiego
 • Po kody IBUK zapraszamy do czytelni PiMBP
 • Rocznik Kolski
 • Cyfrowa Biblioteka POLONA
 • BIP
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • Instytut Książki
 • Dyskusyjny Klub Książki
 • NPRC

Nasze rekomendacje

Książka Agnieszki Frączek "Byk jak byk. Rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych"  Książka Barbary Gawryluk "Moje Bullerbyn"  Książka Moniki Śliwińskiej "Panny z Wesela. Siostry Mikołajczykówny i ich świat"  Okładka książki Andrzeja Stasiuka "Przewóz"  Okładka książki Mormana Ohlera "Trzecia Rzesza na haju. Narkotyki w hitlerowskich Niemczech". 

Zobacz wszystkie
 

Najczęściej komentowane

Ku pamięci Stanisławy Flesz

Po raz kolejny uczczono w Kole pamięć o pisarce Stanisławie ...

Narodowe Czytanie 2021 –

Lubisz czytać? Masz dobrą dykcję? Nie masz problemów z wystąpieniami ...

Rocznik Kolski nr 4 już dost

W czwartek, 22 grudnia 2011 r., w sali sesyjnej Ratusza ...

Najpiękniejsza historia zwi

Konkurs skierowany do uczniów kolskich placówek oświatowych. Regulamin konkursu literackiego „Najpiękniejsza historia ...

Na wszystko jest sposób! 

Ferie zimowe '2012 Na wszystko jest sposób! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ...

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status