Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Kolejowa 19, 62-600 KOŁO

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

14 września 2020 Autor: Anna Pietruszka

Wolne Lektury zapraszają: spotkanie z Łukaszem Orbitowskim…

Już w czwartek 17 września o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie online z Łukaszem Orbitowskim, autorem uznanych powieści, takich jak „Kult” i „Inna dusza”. Spotkanie poświęcone będzie najnowszej powieści „#manto” dostępnej wyłącznie w bibliotece Wolne Lektury. Spotkanie poprowadzi Olga Wróbel.

Łukasz Orbitowski od lat jest ceniony zarówno przez czytelników, jak i krytykę literacką. Czytelnicy fantastyki uhonorowali go nagrodą fandomu polskiego im. Janusza A. Zajdla. Kilkukrotnie otrzymywał także wyróżnienia Nagrody im. Żuławskiego, jedynej nagrody w dziedzinie fantastyki, która przyznawana jest przez literaturoznawców. W 2016 roku uhonorowano go Paszportem „Polityki”, kilka miesięcy temu otrzymał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy. Za powieść „Inna dusza” był nominowany m. in. do Nagrody Literackiej „Nike”.

Wieczór autorski poprowadzi Olga Wróbel na kanale YouTube Wolnych Lektur: https://www.youtube.com/c/wolnelekturyyt.

Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur (https://wolnelektury.pl/towarzystwo/) to inicjatywa, która skupia wokół biblioteki Wolne Lektury jej czytelników i sympatyków. Chcesz dowiedzieć się więcej? Dołącz do wydarzenia i śledź nasze strony!

Łukasz Orbitowski – urodzony w 1977 roku pisarz i publicysta. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor kilkudziesięciu powieści i opowiadań.

Olga Wróbel – rocznik 1982, z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu muzealniczka. Pisze o książkach na łamach bloga Kurzojady, współpracuje z Krytyką Polityczną, Dwutygodnikiem i bydgoskimi Fabulariami. Jako recenzentka wewnętrzna doradza w wydawnictwach WAB, Znak i Sonia Draga. Jej pasją jest literatura młodzieżowa z czasów PRL.

Powieść #manto jest dostępna na Wolnych Lekturach. Zachęcamy do lektury! (https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/orbitowski-manto/)

Irek Król wiedzie spokojne, przewidywalne życie. Pracuje jako kelner w jednej z warszawskich knajpek, mieszka u mamy. Ma co jeść i z czego żyć. Nowoczesność wkracza jednak niepostrzeżenie do poukładanego i przewidywalnego życia Irka na każdym kroku: w postaci kolorowych kubłów do segregacji śmieci czy ekologicznych pogadanek ze strony własnej rodzicielki. Przede wszystkim jednak – z powodu tajemniczego telefonu, który Kutavaggio, czyli nie kto inny jak Zbyszek Płaczek, zostawił przypadkowo na krześle w Balatonie. Kiedy Irek odnajduje znalezisko, nie wie jeszcze, że Kutavaggio już nie żyje. W ten sposób kelner staje się nieoczekiwanym spadkobiercą nowoczesnego urządzenia. Nawet nie podejrzewa, ile warta jest jego tajemnicza zawartość…

Łukasz Orbitowski tworzy kryminalną intrygę, przedstawiając czytelnikowi warszawskie zaułki i ciekawych bohaterów, i to zwykle takich, których nigdy nie chcielibyśmy spotkać, ale jakimś sposobem ciągle się na nich natykamy. Jest to powieść dowcipna i piekielnie inteligentna.

Kontakt: wolnelektury@nowoczesnapolska.org.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Czytelnictwa.

Kategoria: Aktualności

 
25 listopada 2020
 • Facebook
 • RSS
 • Youtube

Ważne linki

 • Katalog online PiMBP w Kole
 • Wykaz czasopism PiMBP w Kole
 • Wykaz audiobooków PiMBP w Kole
 • Katalog Rozproszony Powiatu Kolskiego
 • Po kody IBUK zapraszamy do czytelni PiMBP
 • Rocznik Kolski
 • Cyfrowa Biblioteka POLONA
 • BIP
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • Instytut Książki
 • Dyskusyjny Klub Książki
 • NPRC

Nasze rekomendacje

         

Zobacz wszystkie
 

Najczęściej komentowane

Ku pamięci Stanisławy Flesz

Po raz kolejny uczczono w Kole pamięć o pisarce Stanisławie ...

Wyniki konkursu “Moda n

Informacja dotyczy: konkursu plastycznego „Moda na oszczędzanie”, zorganizowanego przez SKO ...

Rocznik Kolski nr 4 już dost

W czwartek, 22 grudnia 2011 r., w sali sesyjnej Ratusza ...

Najpiękniejsza historia zwi

Konkurs skierowany do uczniów kolskich placówek oświatowych. Regulamin konkursu literackiego „Najpiękniejsza historia ...

Na wszystko jest sposób! 

Ferie zimowe '2012 Na wszystko jest sposób! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ...

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status