Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Kolejowa 19, 62-600 KOŁO

Odwołane spotkania DKK … ale…

14 kwietnia 2020 Autor: Anna Pietruszka

Dzień dobry Klubowicze!

Odwołujemy osobiste spotkania  DKK.  Zapraszamy jednocześnie do dyskusji o książkach na oficjalnym portalu DKK.

Zapraszamy też na:

1. Coś do czytania o stanie czytania: czytanie książek w czasie pandemii

2. Literacki Sopot ogłosił gości debaty „Co można wyczytać z gry wideo? Cyfrowe media a literatura”,  festiwal 20-23 sierpnia br.

3. Spotkanie wokół książek Roberta Macfarlane’a.  Odsłuchaj /obejrzyj dyskusję

4. Boznańska, ta książka na regale wielkopolskich DKK, a już dziś w czwartkowy wieczór spotkanie 

5. Już minął Dzień Dziecka, ale literackie echa tutaj   …z okazji nadchodzącej wystawy zatytułowanej „Szancer, wyobraź sobie!”

6. Tu czyta Gosia

7. Wydawnictwo Agora zaprosiło znakomitych poetów, powieściopisarzy i reportażystów do podzielenia się charytatywnie swoimi tekstami. Zostały one zawarte w książce „Nadzieja” Dochód z akcji zostanie przekazany ośrodkom pomocy dla seniorów. Książkę możecie kupić już dziś, bo słowa które w niej znajdziecie na pewno ukoją Wasze strachy i smutki.

8. Uwaga, już zaczął się (od 29 do 31 maja)  I Zlot Fanów Katarzyny Bondy  on-line. Start już w ten piątek o godz. 16.00. Niezapomnianego weekendu!

9. Nowa książka jako dodatek do… filmu popularnego w jednym z kanałów tv, ta książka to „produkt” popkultury, nic nowego, każda droga jest dobra, by dotrzeć do czytelników 🙂  3 czerwca ukaże się w wydawnictwie Kobiecym książka „The Crown” Tu reklama.

10. Poetycko: 16 czerwca porozmawiamy o „Zdroju” Barbary Klickiej – powieściowym debiucie poetki docenionej przez krytykę za tomy „Same same” oraz „Nice” i nominowanej za „Zdrój” do tegorocznej Nagroda Literacka Gdynia.

11. A może na grzyby, na ryby, albo na lwy by…   Zobacz szczegóły na fb – otwarcie od 19 czerwca 🙂

12. Tradycyjnie Targi Książki polecają mnóstwo wspaniałych spotkań, dostępnych nietradycyjną drogą. W ciągu tygodnia można będzie obejrzeć kilkadziesiąt spotkań. Patronat objęły m.in. Warszawskie Targi Książki.

13. Już w czwartek 21 maja wieczorem spotkanie, na którym „Pisarki Magdalena Parys i Katarzyna Tubylewicz mówią Paulinie Wilk o tym, jak pandemia budzi w nich siły twórcze (…)” czyli Korona mi z głowy nie spadnie?

14. W Instytucie Reportażu – trudne tematy, spotkanie z Marcinem Kąckim, autorem reportażu Oświęcim – czarna zima. Prowadzenie: Olga Gitkiewicz.

15. Spotkanie  z Adamem Wajrakiem, zorganizowanym przez Agorę, tam też zaglądajcie.

16. Coś do słuchania w radio i Tyrmandowi poświęcone. Jeżeli ktoś słucha audiobooków, to w Audiotece (Play) Ferency czyta „Złego” Tyrmanda.

17. Jonas T. Bengtsson w rozmowie o twórczości…https://www.facebook.com/WydawnictwoPoznanskie/videos/591954164768620/

18. Ze świata poezji i prozy, propozycja do posłuchania

19. Czytanie na dywanie z Teatrem Muzycznym Capitol książki dla młodzieży: Justyna Szafran czyta „Morze Atramentu i Złota” , Konrad Imiela czyta „Szukając Alaski”

20. Proponujemy obejrzenie materiału ze spotkania „Seniorzy a uczestnictwo w kulturze  w pandemii”.

21. Możecie także, jako oczytani znawcy, zmierzyć się z tematem książki… górskiej i… zagłosować tu

22. Od wielu lat Festiwal Górski im. A. Zawady w Lądku promuje alpinizm, tematy związane z wędrowaniem, spotkania z ludźmi gór, od kilku lat jest miejsce na książki również.

23. Coś do poczytania o obecnych ludziach w sieci w artykule Julii Rzepeckiej Influencerzy w czasach pandemii. Jak sobie radzą? czyli trochę statystyki.

24. Pierwsze Czytanie – Sylwia Chutnik i Olga z Wielkiego Buka (organizuje biblioteka w Gdyni: https://tiny.pl/7tfpj)

25. Zapraszamy na  festiwal filmowy on-line, który już trwa –  Millennium Docs Against Gravity [dokumentalne filmy o społecznych, osobistych i szerszych w podejściach sprawach, m.in. –  „My, Generation  (film dostępny od 8 do 18 maja)]. Będzie też spotkanie z Pawłem Pawlikowskim odbędzie się w czwartek 14 maja o 11:00.

26. ” (…) Zbieranie materiałów, pisanie konspektu, dobieranie twarzy do bohaterów (bo zawsze znajduję też pasujące zdjęcia) wydaje mi się znacznie bardziej fascynujące niż następny etap. Pisanie jest potwornie nudne. Kocham wymyślać, nienawidzę pisać.(…)”  – kto to powiedział? Łukasz Orbitowski w wywiadzie o kolejnych jego pomysłach… na życie. A  Zygmunt Miłoszewski zapowiada kolejną część „Bezcennego” (która w czerwcu w sprzedaży) i na pytanie: „Czy zanim sięgniemy po „Kwestię ceny”, trzeba przeczytać „Bezcennego”? Czy można czytać niezależnie?” autor odpowiada: „Można nawet nie wiedzieć, że taka książka istnieje, serio. Umkną trzy smaczki i tyle.” Poczytajcie rozrywka.blog

27.  Malka Lee na podstawie książki w cyklu „Literackie środy” https://www.youtube.com/watch?v=1i-V2SSb78g
 
 
 
30. Wojciech Chmielarz czyta fragmenty „Wyrwy” tuhttps://www.facebook.com/watch/live/?v=2614624268864143&ref=watch_permalink
 

Kategoria: Aktualności, DKK, Polecamy

 
2 lipca 2020
 • Facebook
 • RSS
 • Youtube

Ważne linki

 • Katalog online PiMBP w Kole
 • Wykaz czasopism PiMBP w Kole
 • Wykaz audiobooków PiMBP w Kole
 • Katalog Rozproszony Powiatu Kolskiego
 • Po kody IBUK zapraszamy do czytelni PiMBP
 • Rocznik Kolski
 • Cyfrowa Biblioteka POLONA
 • BIP
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • Instytut Książki
 • Dyskusyjny Klub Książki
 • NPRC

Nasze rekomendacje

Okładka książki Lauren Wolk "Rok, w którym nauczyłam się kłamać"        Okładka książki Sylwii Stano i Zofii Karaszewskiej "Ada, to wypada!" 

Zobacz wszystkie
 

Najczęściej komentowane

Rok, w którym nauczyłam si

Autor: Lauren Wolk Tytuł: Rok, w którym nauczyłam się kłamać Wydawca: Dwie ...

Dostęp do publikacji w IBUK

Zapraszamy do wybranych publikacji w IBUK Libra!

Rocznik Kolski nr 4 już dost

W czwartek, 22 grudnia 2011 r., w sali sesyjnej Ratusza ...

Najpiękniejsza historia zwi

Konkurs skierowany do uczniów kolskich placówek oświatowych. Regulamin konkursu literackiego „Najpiękniejsza historia ...

Na wszystko jest sposób! 

Ferie zimowe '2012 Na wszystko jest sposób! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ...

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status