Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Kolejowa 19, 62-600 KOŁO

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

4 maja 2019 Autor: Anna Pietruszka

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zaprasza do udziału w XVI Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek 8-15 maja 2019 r. Hasło promujące tegoroczną edycję to #biblioteka.

Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka „biblioteka” jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. # porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Biblioteka kolska przygotowała z  okazji „…Tygodnia…” kilka  ciekawych propozycji.

Udział we wszystkich jest bezpłatny, jednak na niektóre zajęcia i spektakl obowiązują zapisy (tel. 63 21 78 005)

W programie:

08.05.-15.05 – Kiermasz książek. (wstęp wolny)

07.05. godz. 10:30 – Warsztaty ilustratorskie z Danielem de Latour. Autor współpracuje z czasopismami dla dzieci: „Miś”, „Świerszczyk”, „Świat Przygód z Hugo”, „Naucz Mnie Mamo” i dla dorosłych: „Wysokie Obcasy”, „Art & Business”, „Dziecko”. Rysuje komiksy. Za  „Gołębiarza” (o chłopcu, który ginie zastrzelony przez niemieckiego snajpera), otrzymał drugie miejsce w konkursie Muzeum Powstania Warszawskiego. Ilustruje książki dla dzieci, w jego dorobku znajdują  się m.in.   „Atlas Świata – Ameryka Południowa”, gdzie znaleźć można mnóstwo ciekawych, zabawnych szczegółów zachęcających do odkrywania klimatu Amazonii, Rio de Janeiro, kultury Inków i Majów oraz „Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego, za którą otrzymał nominację do nagrody PS IBBY Książka Roku 2009. Jest autorem ilustracji do powieści kryminalnej „Czuła trucizna” Anny Manickiej. (obowiązują zapisy)

08.05. godz. 12:30 – Spektakl dla dzieci „Prastara Książnica – skarb i tajemnica…bo mądrość tkwi nie tylko w wifi” Teatru Maska z Krakowa (współorganizator – Miejski Dom Kultury w Kole). (obowiązują zapisy)

09.05. godz. 11:00 – Kolski Dzień Bibliotekarza, spotkanie z władzami samorządowymi.

10.05. godz. 17:00 – Spotkanie autorskie z Aniką Stelmasik, kolanką,  projektantką wnętrz, autorką książki „W cieniu paproci”. (wstęp wolny)

13.05. godz. 10:00 – Finał konkursu fotograficznego „Przyroda Ziemi Kolskiej w obiektywie” (współorganizator – Zespół ds. Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kole).

13.05. godz. 17:00 – Wernisaż wystawy fotograficznej Mateusza Matysiaka „Bieszczadzcy Mocarze”. Fotografie  o bieszczadzkich mocarzach  – zwierzętach największych, najsilniejszych i najbardziej walecznych – są efektem bezgranicznej fascynacji przyrodą Bieszczadów i stanowią wynik nieskończonej pracy zdeterminowanego fotografa-łowcy, który na podpatrywaniu i uwiecznianiu życia swoich wyjątkowych bohaterów spędza w górach i lasach długie dni, tygodnie, miesiące i lata. Ekspozycje oglądać będzie można do 14 czerwca 2019 r. (wstęp wolny)

Zapraszamy!

 

 

 

Kategoria: Aktualności

 
2 lipca 2020
 • Facebook
 • RSS
 • Youtube

Ważne linki

 • Katalog online PiMBP w Kole
 • Wykaz czasopism PiMBP w Kole
 • Wykaz audiobooków PiMBP w Kole
 • Katalog Rozproszony Powiatu Kolskiego
 • Po kody IBUK zapraszamy do czytelni PiMBP
 • Rocznik Kolski
 • Cyfrowa Biblioteka POLONA
 • BIP
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • Instytut Książki
 • Dyskusyjny Klub Książki
 • NPRC

Nasze rekomendacje

Okładka książki Lauren Wolk "Rok, w którym nauczyłam się kłamać"        Okładka książki Sylwii Stano i Zofii Karaszewskiej "Ada, to wypada!" 

Zobacz wszystkie
 

Najczęściej komentowane

Rok, w którym nauczyłam si

Autor: Lauren Wolk Tytuł: Rok, w którym nauczyłam się kłamać Wydawca: Dwie ...

Dostęp do publikacji w IBUK

Zapraszamy do wybranych publikacji w IBUK Libra!

Rocznik Kolski nr 4 już dost

W czwartek, 22 grudnia 2011 r., w sali sesyjnej Ratusza ...

Najpiękniejsza historia zwi

Konkurs skierowany do uczniów kolskich placówek oświatowych. Regulamin konkursu literackiego „Najpiękniejsza historia ...

Na wszystko jest sposób! 

Ferie zimowe '2012 Na wszystko jest sposób! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ...

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status