Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Kolejowa 19, 62-600 KOŁO

8:7 dla drużyny Pisarzy

8 maja 2018 Autor: Anna Pietruszka

W niedzielę 6 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, odbył się mecz piłkarski pomiędzy Reprezentacją Pisarzy Polskich prowadzoną przez Andrzeja Grajewskiego, a drużyną Czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Organizatorem meczu była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole.

Punktualnie o godzinie 13-tej na murawę Orlika przy Stadionie Miejskim wbiegły drużyny prowadzone przez swoich kapitanów – Zbigniewa Masternaka (drużyna gości) i Radosława Leśniewicza (drużyna gospodarzy). Gwizdek sędziego i rozpoczęła się pierwsza połowa meczu, która niewątpliwie należała do gości. W początkowej fazie meczu to piłkarze Pisarzy objęli inicjatywę i szybko wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:2 dla gości. W drugiej połowie nastąpiła zmiana w drużynie Czytelników, za kontuzjowanego Radosława Leśniewicza  wszedł Jarosław Kawka. Zdecydowanie lepsza gra zespołu Czytelników i cierpliwe konstruowanie akcji zaowocowało kolejnymi bramkami. Zawodnicy Czytelników pokazali w tym meczu ogromną wole walki i determinację. W końcówce meczu to piłkarze Czytelników stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji do strzelenia bramki lecz zabrakło szczęścia i czasu do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:7 dla drużyny Pisarzy. Mecz był zacięty , a rywalizacja trwała do końca. Trzeba bardzo pochwalić wszystkich zawodników za walkę i zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

Tekst i zdjęcia: Sławomira Królak

Kategoria: Aktualności